S.O.S DLA DŁONI

S.O.S DLA DŁONI
S.O.S DLA DŁONI
1 vote, 1.00 avg. rating (46% score)

moda (8)Skóra na dłoniach jest bardzo cienka, ma mało gruczołów potowych, więc szybko wysycha i w wyniku różnych działań, jakie przy pomocy rąk wykonujemy często bywa podrażniona i zaczerwieniona. Niektóre ich niedoskonałości możemy zniwelować w domu bez konieczności wizyty u kosmetyczki. I tak plamy po obieraniu warzyw można usunąć nacierając zaplamioną skórę sokiem z cytryny lub mocząc dłonie w roztworze wody i kwasku cytrynowego; ale efekt będzie jeszcze lepszy (a przy okazji skóra zostanie odżywiona), gdy sok wyciśnięty z połowy cytryny i wymieszany z trzema łyżkami miodu a następnie rozgrzany wmasuje się w skórę zniszczonych rąk i pozostawi taką maseczkę na dłoniach na kwadrans, następnie zmyje ciepłą wodą i wklepie odżywczy krem. Inna wersja takiej maseczki to zamiast miodu można dodać cukier i łyżkę oliwy i postępować później w ten sam sposób.
Doskonałe właściwości wybielające mają też okłady z plasterków świeżego ogórka lub nacieranie dłoni ogórkowym sokiem.
Można też zrobić domowy peeling mieląc łupiny z kilku orzechów włoskich i wymieszać je z łyżką oliwy i soku z cytryny a następnie wcierać taka mieszankę w skórę dłoni, zmyć i nasmarować dłonie kremem.

Zobacz także inne nasze wpisy tematyczne:

About

Tagi: vetrex-v90-alphaline, Szamba Betonowe Brzozów, Szybkoschnący Impregnat dekoracyjny zastosowanie, wałki pa66, mezoterapia vivaderm, kaplica Santori, zeltiq Warszawa, internorm okno kf410, docieplenie granulatem Radom, fluorokrzemian glinu, Usuwanie owłosienia żary